Sağlık

Depremzedelere sağlık taraması

HATAY (İGFA) – Hatay’ın deprem bölgesinde görev yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık çalışanı yaralara merhem olmaya devam ediyor. 112 ve UMKE ortaklığında çalışan grupta görev yapan sağlık çalışanları, enkazdan kurtarılan depremzedelere ilk müdahaleyi gerçekleştirerek sahra hastanelerine sevk etti.

Misyondaki Sağlık Görevlisi ve Hemşireler

Moloz yığınlarının altında çalışan arama kurtarma ekiplerine de destek veren Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık ekipleri, tozdan etkilenen kurtarma ekiplerinin göz ve burunlarına sıkarak bir miktar rahatlattı ve çalışmalarına devam etmelerini sağladı.

Kurtarma Ekiplerine Yerinde Müdahale

Ekipte görevli sağlık görevlisi Süheyla Erol, çalışmalarda görev alan arama kurtarma görevlisinin zaman zaman yoğun çalışma nedeniyle tansiyon düşüklüğü gibi durumlarla da karşılaştığını belirterek, arama kurtarma çalışmalarını da gerçekleştirdiklerini söyledi. ilk müdahale Enkazda meydana gelen yaralanmalara da müdahale eden Antalya Büyükşehir Belediyesi sağlık görevlileri ve hemşireler, pansuman ve dikiş atma gibi ilk müdahaleleri gerçekleştirdi.

Yaralı Depremzedelere Müdahale

Antalya Büyükşehir Belediyesi hasta nakil ambulansıyla merkeze uzak kırsal mahallelere dağılan sağlık grupları, ilaç yardımında da bulundu. Sağlık ekipleri ayrıca ayrı ayrı kurulan çadır kentlerde depremzedelerin sağlık denetimlerini yaparak gerekli müdahaleleri yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu